W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

W piątek, 12 kwietnia 2024, studenci kierunku Technologie komputerowe z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mieli niezwykłą przyjemność poprowadzić warsztaty z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (XR) dla uczniów klas siódmych. Była to nie tylko okazja do podzielenia się wiedzą na temat tej fascynującej technologii, jej zastosowań, ale także do zaprezentowania, jak działają gogle VR.

Po intensywnej części teoretycznej przyszedł czas na to, co wszyscy uwielbiają najbardziej – praktykę! Uczestnicy warsztatów zanurzyli się w wirtualnej rzeczywistości oraz wypróbowali swoje umiejętności strzeleckie dzięki Systemowi Nauki Strzelectwa "Minerwa".

Było miło obserwować, jak z pasją i zaangażowaniem wszyscy uczestnicy biorą udział w przygotowanych przez nas zajęciach.

Wiktoria Bielecka

Koło Naukowe "Errno"