WARSZTATY POETYCKIE

18.04.2024r.Pani Karola Agnieszka Glasner z Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu przeprowadziła w naszej szkole warsztaty poetyckie. Czytelnicy szkolnej biblioteki  zapoznali się z twórczością oraz biogramami poetów z ziemi pałuckiej. Czytali wiersze i przepisywali wybrane fragmenty na płótno - ekologicznych toreb. Ekspresja twórcza pomaga wczuć się w interpretację wierszy dlatego też była to wyjątkowa lekcja sztuki: malowania i pisania.

Czytelnicy pracowali na zbiorach wierszy: Zbigniewa Grabowskiego, Karola Krusia, Włodzimierza Naumczyka, Małgorzaty Osuch, Leszka Z. Chudzińskiego, Carla Hermana Bussego, Joanny Drażby, Dariusza Kozdęby, Gustawy Patro, Piotra Palińskiego, Jerzego Szatkowskiego, Jolanty Nowak – Węklarowej.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników.

Marlena Gościńska