DZIEŃ PATRONA 2024 - AKADEMIA

26 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA. Obchody rozpoczęła msza święta za Patrona oraz zmarłych nauczycieli Naszej Szkoły. Po mszy uczniowie klas 4-8 wzięli udział w klasowych konkursach na temat życia Patrona i wydarzeń w Naszej Szkole. Następnie odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi. (Zdjęcia ze spotkań są w artykule: https://zsgolancz.szkolnastrona.pl/art,2871,dzien-patrona-spotkanie-uczniow-goscmi).

Na zakończenie obchodów tego dnia uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się w hali krytej na akademii.  Wśród zaproszonych gości byli między innymi: senator RP Adam Szejnfeld, członek zarządu powiatu wągrowieckiego oraz były dyrektor Naszej SzkołyAndrzej Wieczorek, burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz - Mieczysław Durski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz - Karol Brzeziński,   były dyrektor Naszej Szkoły - Andrzej Bielecki, ks. proboszcz Tomasz Kapczyński, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców Joanna Marmurowicz.  Na początku tego spotkania, zebranych powitał dyrektor Naszej Szkoły Roman Bobrowski.

Święto Naszej Szkoły było okazją do spotkania z senatorem RP Adamem Szejnfeldem, który podczas uroczystości wręczył nagrody uczestnikom konkursu „List do taty”. Pod patronatem senatora Adama Szejnfelda, na terenie Wielkopolski Północnej, odbywa się co dwa lata konkurs, który jest skierowany do uczniów klas czwartych i piątych, a jego celem jest propagowanie roli ojca w życiu dziecka. Konkurs jest organizowany przez Senat RP na terenie całej Polski. Uczennica Naszej Szkoły - Oliwia Wołta z kl.5c zajęła w tym konkursie III miejsce i właśnie z rąk senatora odebrała puchar oraz nagrodę. Również rodzice Oliwii otrzymali upominki. Pamiątki trafiły także do pozostałych uczestniczek tego konkursu z klas piątych oraz do rąk nauczyciela prowadzącego – Marleny Gościńskiej oraz Dyrekcji Naszej Szkoły – Romana Bobrowskiego i Bogny Olejniczak.

Podczas uroczystości zostały podane wyniki "Turnieju imieninowego",  konkursów długoterminowych ogłoszonych w związku z Dniem Patrona, klasowych konkursów wiedzy o Patronie oraz konkursu interdyscyplinarnego „Gra Patron”.

Zwycięzcy  konkursu interdyscyplinarnego „Gra Patron” na poszczególnych poziomach:

klasa 4c, klasa 5c, klasa 6a i klasa 7b.

Oto wyniki klasowych konkursów wiedzy o Patronie i szkole:

I miejsce  - Jacek Chudzik z kl.7c,

II miejsce – Maksymilian Laskowski z kl.7b,

III miejsce – Borys Wiórkowski z kl.6c.

Wyniki konkursu długoterminowego dla klas szóstych:

- I miejsce – Mateusz Banach, Krzysztof Rybacki, Borys Wiórkowski, Iga Siemianowska i Agata Jakubiak z kl.6c,

- II miejsce – Karol Langa, Nikodem Woźnicki, Emil Szczepaniak – z kl.6b,

- III miejsce – Oliwia Dobrzykowska, Maja Gościniak, Bartosz Woltmann i Kajetan Marciniak z kl.6c.

Wyniki konkursu długoterminowego dla klas 7-8 „Lapbook o Patronie Szkoły”:

I miejsce – Julia Pachowicz, Maja Bachorska, Adam Szymański, Wiktor Poprawski z kl.7b,

II miejsce – Nikola Brant, Zofia Maternowska, Maksymilian Laskowski, Fabian Poznański z kl.7b,

III miejsce – Kamila Szymańska z kl.8.

Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Akademię zakończyła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego, uczniów klasy 5c, 6a i 6b, których przygotowały panie:  Małgorzata Janus, Mirela Stachowiak, Marlena Gościńska, Katarzyna Wachowicz-Bielecka oraz Dorota Durska.

Źródło informacji: http://www.szejnfeld.pl/index.php/komunikaty/list-do-ojca/