WYCIECZKA DO SZYMBARKU I TRÓJMIASTA

UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH NA KASZUBACH

12 czerwca 2013r., grupa 41 uczniów klas szóstych udała się na wycieczkę w rejon Kaszub. Wycieczkę przygotowała pani Maria Korpowska-Czajkowska, a opiekunami były panie: Mirela Stachowiak, Hanna Kusz i Justyna Czerwińska. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Szymbarku. Najpiew uczniowie weszli na najwyższy szczyt Kaszub - Wieżycę. Następnie wycieczkowicze zwiedzali Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Zobaczyli tam: Dom Sybiraka, domy z Adampola i Kanady, kościółek św. Rafała Kalinowskiego, „Największy Fortepian Świata”, „Domu do Góry Nogami” oraz "Najdłuższą Deskę Świata". Po wizycie w Szymbarku, uczniowie wraz z opiekunami udali się do Gdańska, gdzie od pomnika na Westerplatte, zaczęli zwiedzanie Trójmiasta. Drobny deszcz nie przeszkodził w przepłynięciu statkiem do centrum Gdańska. Ze statku można było podziwiać nabrzeże, a następnie majestatyczny dźwig - Żuraw. Spacerkiem przez Stare Miasto, uczniowie dotarli do Kościoła Mariackiego i pomnika Neptuna. W Sopocie wycieczkowiczów powitało błękitne niebo i słońce, w sam raz  na spacer po molo. Osatnim punktem programu była wizyta w gdyńskim oceanarium.