SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W WĄGROWCU

7 czerwca 2023 r. klasy ósme wzięły udział w spotkaniu z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu panią Rozalią Bachorską. Głównym celem było zapoznanie młodzieży z aktualną sytuacją ludzi młodych na lokalnym rynku pracy, zawodami deficytowymi i  nadwyżkowymi, działalnością Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu.

Pani Rozalia przedstawiła jakie są warunki i  możliwości skorzystania z instrumentów rynku pracy oraz usług świadczonych osobom bezrobotnym, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową. Celem spotkania było także uzmysłowienie młodzieży kwestii odpowiedzialności za własne życie i przyszłą karierę zawodową. Podkreślano, że idea „uczenia się przez całe życie" jest fundamentalną podstawą wizji nowoczesnego społeczeństwa. Przemiany gospodarcze i  technologiczne, jakie zachodzą na rynkach, wymuszają na jednostce ciągłe aktualizowanie wiedzy, umiejętności i  kwalifikacji. Musimy inwestować w „siebie", aby „zaistnieć" i odnaleźć swoje miejsce na trudnym rynku pracy.

E. Janowiak