DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 20 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gołańczy odbył się kolejny Dzień Języka Polskiego. Wśród przybyłych gości był Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz oraz pan Andrzej Bielecki i pani Joanna Marmurowicz. W przeprowadzonym konkursie rywalizowały ze sobą 5-osobowe drużyny klas IV-VIII ze szkół MiG Gołańcz. Rozwiązywały zadania dotyczące: ortografii, gramatyki i frazeologii, a także wykazały się znajomością lektur. Wyniki są następujące:

I miejsce – SP Morakowo, II miejsce- SP Panigródz, III miejsce- SP Gołańcz,IV miejsce- SP Smogulec.

Podczas spotkania odbyło się też podsumowanie Gminnego Konkursu ,,Po Złote Pióro”.

Laureatkami zostały:

- na poziomie klas IV-VI- Daria Stachowiak z SP w  Gołańczy,

- na poziomie klas VII-VIII- Oliwia Godlewska z SP w Smogulcu.

Ogłoszono również wyniki Gminnego Konkursu ,,Mój lapbook o Patronie roku 2023”.

I miejsce zajęły: Maja Dalka z SP w Panigrodzu i Iga Siemianowska z SP w Gołańczy,

II miejsce – Honorata Kitkowska z SP w Morakowie, a III miejsce- Oliwia Antkowiak z SP w Panigrodzu.

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz.                        Wszystkim laureatom serdeczne gratulujemy.

Marlena Gościńska