II Gminny Konkurs Ortograficzny

II GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II-III  "ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII"

Dnia 16 kwietnia 2010r. w Szkole Podstawowej w Gołańczy odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii", skierowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Gołańcz. Celem konkursu było wyłonienie spośród najmłodszych uczniów szkół podstawowych mistrza ortografii oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Uczniowie z Gołańczy, Morakowa i Smogulca zmagali się z dyktandem oraz testem ortograficznym. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz pana Mieczysława Durskiego i panią Marię Majdak.

Organizatorem konkursu byli nauczyciele kształcenia zintergrowanego w składzie: mgr Beata Maciejewska - pomysłodawczyni konkursu, a także mgr Maria Majdak, mgr Alina Rożek oraz mgr Beata Okuniewska-Kryskowiak.

Oto wyniki konkursu:

klasy II

I miejsce - Radosław Winiecki, kl.2a; II mijesce Dorota Loose, kl.II Morakowo; III miejsce - Natalia Wodkowska, kl.2d; IV miejsce - Iga Wajman, kl.2b; V miejsce - Jagoda Kryskowiak, kl.2c;

klasy III

I miejsce - Daniel Eitner, kl.3a; II miejsce - Bartosz Konwiński, kl.3b; II miejsce - Bartosz Kurliński - kl.III Morakowo; IV miejsce - Wojciech Kaczmarek, kl.III Smogulec;   V miejsce - Aleksandra Wojtecka, kl.3c.

Alina Rożek