WYCIECZKA DO POZNANIA I PUSZCZYKOWA

UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH NA WYCZIECZCE DO POZNANIA I PUSZCZYKOWA.

13 czerwca 2014r. uczniowie klas szóstych i czwartych pojechali na wycieczkę do Poznania i Puszczykowa. Wycieczkę zorganizowały panie: Kamila Krajewicz, Hanna Kusz, Anna Nowicka-Majchrzyk i Beata Okuniewska Kryskowiak.

W Puszczykowie uczniowie zwiedzili Muzeum-Pracownię Arkadego Fiedlera. Przewodnik zapoznał uczniów z postacią tego slynnego Polaka, a także opowiedział o skarbach zgromadzonych w pracowni. Akrady Fiedler to podróżnik, przyrodnik, literat. Był autorem słynnej książki "Dywizjon 303", w której opisuje walki polskich lotników, biorących udział w Bitwie o Anglię. W przymuzealnym ogrodzie można znaleźć kilka osobliwości, przy których można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Między innymi są to rzeźby: tajemniczego moai z Wyspy Wielkanocnej, sfinksa i majestetycznego Buddy. Kolejną osobliwościa jest kopia piramidy Cheopsa, która jest 23 razy mniejsza od ogryginału. Podczas jej zwiedzania pani przewodnik w skrócie opowiedziała o zdobieniach piramidy i bóstwach, które rządziły starożytnym Egiptem. Następnie uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak wilki morskie na statku Krzysztofa Kolumba "Santa Maria". Na zakończenie wizyty w muzeum uczestnicy wycieczki udali się do "podziemi", aby zapoznać się z tajemniczym światem Indian.

W Poznaniu uczniowie spędzili czas rekreacyjnie na basenach w aquaparku "Termy Maltańskie". Wielkim powodzeniem cieszyły się zjazdy na zjeżdżalniach zewnętrznych i wewnętrznych. Oprócz tego, uczniowie chętnie kąpali się w basenie... ze statkiem pirackim i odpoczywali w basenie relaksacyjnym.