Dzień Patrona Szkoły

OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

Minęły 32 lata od dnia, w którym nasza szkoła otrzymała imię ppłka Włodzimierza Kowalskiego. W związku z tym, jak zwykle o tej porze roku, obchodzimy w szkole Dzień Patrona. W tym roku Święto Patrona obchodziliśmy 30 kwietnia. Uroczystości rozpoczęła msza święta ku czci Patrona Szkoły oraz zmarłych nauczycieli.Po mszy klasy I-III szkoły podstawowej uczestniczyły w  "Turnieju Imieninowym", a klasy IV-VI do szkoły w spotkaniu z rodziną Patrona oraz z rodzinami powstańców wielkopolskich z okolic Gołańczy. Oprócz tego uczniowie klasy IV-VI uczestniczyli w konkursie na temat życia Patrona. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej na akademii. Uroczystość uświetnili członek zarządu województwa wielkopolskiego Arkadiusz Błochowiak, Wicestarosta Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski, Wiceburnmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Urszula Wierzbicka, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz Józef Ryłko, rodzina Patrona,  rodziny powstańców wielkopolskich oraz przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców z panią Alicją Zmudzińską na czele. Ze względu na stan zdrowia w tym roku nie przyjechali wychowankowie Naszego Patrona, ale nie zapomnieli o naszym święcie - przesłali list z okazji naszego szkolnego świeta. List od wychowanków Patrona został przeczytany przez pana Romana Bobrowskiego podczas uroczystości. W czasie akademiii pan Arkadiusz Błochowiak wręczył na ręce dyrektora szkoły pana Andrzeja Bieleckiego Honorową Odznakę za Zasługi dla Rozwoju Województwa Wielkopolskiego.

Następnie zostały podane wyniki "Turnieju imieninowego" i konkursów ogłoszonych w związku z Dniem Patrona:

klasy I - Turniej Imieninowy

1. miejsce - klasa 1b.
klasy II - Turniej Imieninowy
1. miejsce - klasa 2b.
klasy III - Turniej Imieninowy
1. miejsce - klasa 3b.

Komiks o Patronie

I miejsce - kl.4b: Natalia Czajkowska, Zuzanna Filipiak, Agnieszka Kotecka, Oliwia Olejnik, Wiktoria Owczarzak;

II miejsce - kl.4d:  Patryk Zmudziński;

III miejsce - kl.4b: Daria Jurek.

Szkoła moich marzeń

I miejsce - kl.5a: Norbert Strychalski oraz     kl.5b: Katarzyna Pisarek;

II miejsce - kl.5c: Julia Bagińska, Jagoda Wenzel;

III miejsce - kl.5d: Paweł Dobrochowski.

Prezentacja multimedialna o powstaniu wielkopolskim

I miejsce - kl.6b: Adrianna Hurnik, Magdalena Dobrzykowska, Marika Siodła;

II miejsce - kl.6a: Eliza Sierszchulska, Klaudia Łapacz, Martyna Wachowiak - kl.6a;

III miejsce - kl.6a:  Katarzyna Białożyńska oraz kl.6b: Jakub Frydrych, Bartosz Ptak, Mikołaj Błażak.

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody. Rodzina Patrona wręczyła ufundowany przez siebie puchar z cukierkami dla klasy 5b, która zwyciężyła w Ulicznym Biegu imieniem Patrona Szkoły. Akademię zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 6a i 6b, chóru szkolnego, a których przygotowały Maria Korpowska-Czajkowska oraz Małgorzata Janus. Była to niecodzienna inscenizacja, gdyż uczestnicy akademii zostali poproszeni o to, by udali się na boisko, aby obejrzeć widowisko słowno-muzyczne, pokazujące pierwsze chwile powstania wielkoplskiego w Gołańczy.

Więcej zdjęć z inscenizacji powstania wielkopolskiego, zdjęcia ze spotkania z panią Biskupską oraz zdjęcia prac konkursowych związaneych z Dniem Patrona można obejrzeć w Galerii.