PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DZIEŃ SZKOLNEJ SAMORZĄDNOŚCI

21 marca 2016r. był Dniem Samorządności. Początkiem tego dnia było przeprowadzenie przez uczniów lekcji, tematyka była uzgodniona z nauczycielem danego przedmiotu. Po tej lekcji,  uczniowie na apelu zapoznali się z  planem Dnia Samorządności. Następnie udali się do sal lekcyjnych, aby wykonać marzanny z materiałów recyklingowych, a po jej wykonaniu przedstawić efekty swojej pracy. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawiej wykonaną ekologiczną marzannę. Każda klasa opisywała swoją marzannę. A oto opis marzanny klasy 5a:

"Z żalem żegnaym naszą marzannę Kunegundę. Ona w kwiaty jest ubrana, by przywołać wiosnę, a przegonić zimę. Dla naszej klasy jest ona najpiękniejsza, bo wykonana została wspólnie, własnoręcznie i tylko ze surowców wtórnych. Będziemy ją miło wspominać, bo jej tworzenie było przyjemną i radosną zabawą".

Kolejnym punktem programu był pokaz strojów wiosennych i wybór najciekawszego z nich. Na koniec Dnia Samorządności odbyły się: konkurs "Znam przysłowia" i koncert Daniela Eitnera. (Więcej zdjęć z Dnia Samorządności znajduje się w galerii).