CO TO JEST CYBERPRZEMOC I JAK NA NIĄ REAGOWAĆ?

POGODANKA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W środę 27 kwietnia, policjant prewencji kryminalnej nieletnich w Wągrowcu przeprowadził pogadankę dla klas IV,V,VI Szkoły Podstawowej. Policjant omówił zagadnienia związane z stosowaniem cyberprzemocy - publikacja wizerunku bez zgody, naruszenie dóbr osobistych, wskazał adresy i telefony gdzie osoby dotknięte cyberprzemocą mogą szukać pomocy. Tłumaczył jakie konsekwencje ponoszą za popełniane czyny karalne. Uczniowie  dowiedzieli  się co to znaczy mieć ograniczoną zdolność do czynności prawnych, jak wygląda postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich oraz jakie środki można zastosować wobec nieletnich sprawców czynów karalnych. Działania policjantów mają na celu uświadamianie uczniom o obowiązujących przepisach prawa, a poprzez to ograniczenie popełnianych przez nich czynów karalnych.

Beata Okuniewska-Kryskowiak