Liga Matematyczna Mały Mistrz

Zakończenie  VI edycji konkursu Ligi Matematycznej  „ Mały Mistrz”

W środę 18 maja br. w Zespole Szkół w Gołańczy odbył się finał VI edycji Ligi  Matematycznej „ Mały  Mistrz ” Szkół Podstawowych  Miasta  i  Gminy Gołańcz  dla klas drugich  i trzecich.

Konkurs został podzielony na dwa etapy: etap I to - eliminacje, które trwały od października 2015 roku do końca kwietnia 2016 roku. Do I etapu przystąpiło 60 uczniów reprezentujących Szkoły Podstawowe: Gołańcz, Morakowo, Panigródz, Smogulec. Zestawy zadań tekstowych były publikowane na początku każdego miesiąca na stronie internetowej.

Do  finału -  czyli II etapu  konkursu  zakwalifikowało się 39 uczniów: 30 uczniów z klas drugich oraz 9 uczniów z klas trzecich. Po uroczystym rozpoczęciu konkursu z udziałem dyrektora ZS p. Andrzeja Bieleckiego, wicedyrektor p. Bogny Olejniczak, nauczycielek z edukacji wczesnoszkolnej reprezentujących Szkoły Podstawowe: Morakowo, Panigródz, Smogulec oraz organizatora eliminacji i finału ligi p. Zenobii Buksakowskiej, i omówieniu regulaminu finału, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań w czasie 60 minut.

Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców :

- w kategorii klas drugich : I m.- Amelia Hermańska (SP  Gołańcz), II m.- Mateusz Bugaj (SP Panigródz), III m.-Zuzanna Leszczyńska  (SP Gołańcz).

- w kategorii klas trzecich : I m.- Joanna Kopczyńska (SP Panigródz), II m.- Maria Zmudzińska  (SP Panigródz), III m. - Patryk Burzyński (SP Morakowo) .

Sponsorami nagród dla wszystkich uczestników finału VI edycji Ligi  Matematycznej „ Mały Mistrz ” byli: Szkolna Rada Rodziców przy ZS w Gołańczy, Burmistrz MiG w Gołańczy oraz  organizator konkursu p. Z. Buksakowska.

mgr Zenobia Buksakowska

Organizator konkursu  VI edycji  Ligi Matematycznej  „Mały Mistrz ” klas II i III