Dzień Patrona 2011

OBCHODY DNIA PATRONA W NASZEJ SZKOLE

29 kwietnia 2011r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Minęły 33 lata od dnia, w którym nasza szkoła otrzymała imię ppłka Włodzimierza Kowalskiego. W związku z tym, jak zwykle o tej porze roku, obchodzimy w szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęła msza święta ku czci Patrona Szkoły oraz zmarłych nauczycieli. Po mszy klasy I-III szkoły podstawowej uczestniczyły w  "Turnieju Imieninowym", a klasy IV-VI  w spotkaniu z rodziną Patrona oraz z rodzinami powstańców wielkopolskich z okolic Gołańczy. Oprócz tego uczniowie klasy IV-VI uczestniczyli w konkursie na temat życia Patrona. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej na akademii. Uroczystość uświetnili Wicestarosta Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gołańcz Józef Ryłko, rodzina Patrona, rodziny powstańców wielkopolskich oraz przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców z panią Alicją Zmudzińską na czele. W trakcie uroczystości ostały podane wyniki "Turnieju imieninowego" i konkursów ogłoszonych w związku z Dniem Patrona:

klasy I - Turniej Imieninowy
1. miejsce - klasa 1c
klasy II - Turniej Imieninowy
1. miejsce - klasa 2b
klasy III - Turniej Imieninowy
1. miejsce - klasa 3a

Portret Patrona

I miejsce - Dominik Białożyński, kl.4b;

II miejsce - Natalia Kossowska, kl.4a;

III miejsce - Mikołaj Dobrzykowski, kl.4a.

Scena batalistyczna z okresu powstania wielkoposkiego

I miejsce - Adrianna Gredecka, Julia Niezgoda, kl.5c;

II miejsce - Agata Ziewiec, kl.5a;

III miejsce - Weronika Krajewicz, kl.5a.

Prezentacja multimedialna o miejscowości związanej z Patronem

I miejsce - Oliwia Gniot, Adrianna Olejnik, kl.6d;

wyróznienie - Paweł Dobrochowski, Michał Rożek, kl.6d.

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody. Rodzina Patrona wręczyła ufundowany przez siebie puchar dla klasy 6d, która zwyciężyła w Ulicznym Biegu imienia Patrona Szkoły. Akademię zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 5b, 4a i 6d, a których przygotowały Monika Miętkiewicz oraz Katarzyna Wachowicz-Bielecka.

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Patrona znajduje się w galerii.