Dzień Sportu Szkolnego

OBCHODY SZKOLNEGO DNIA SPORTU

3 czerwca 2011r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Zebranych na boisku szkolnym uczniów powitała i życzyła dobrej zabawy pani wicedyrektor Bogna Olejniczak. Następnie każda z klas udała się w wyznaczone miejsce. Klasy I- III najpierw wykonywały pracę plastyczną na temat "Moje wymarzone wakacje". Następnie rozgrywali turniej w dwa ognie na poziomach klas. W tym czasie uczniowie klas czwartych rozgrywali w sali gimnastycznej turniej w unihokeja. Ten turniej wygrała klasa 4c. Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły klasy 4b i 4a. Natomiast klasy V i VI wzięli udział w Ruchowej Olimpiadzie Uśmiechu. W trakcie olimpiady uczniowie rozwiązywali zadania ogólnoprzedmiotowe, był wyścig matematyczny czyli bieg, następnie 10 skoków  skakankę i rozwiązanie zadań matematycznych, wyścig przyrodniczy - bieg z piłką na łyżce oraz rozwiązanie zadań przyrodniczych, wyścig polonistyczny - bieg z piłką umieszczoną między nogami oraz rozwiązanie zadań polonistycznych, przeprowadzenie osoby z zamkniętymi oczami pod płotkiem, nad płotkiem i zatrzymanie w wyznaczonym miejscu, rzuty do celu, bieg slalomem z toczeniem piłki kijem do unihokeja, bieg slalomem z prowadzeniem piłki nogą. Po wszystkich dziesięciu konkurencjach pierwsze miejsce zajęła klasa 6b, drugie miejsce klasa 6c, trzecie miejsce klasa 6d, a czwarte miejsce klasa 6a.