Sukcesy naszych młodych matematyków

LAUREACI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

Wielkim sukcesem zakończył się dla Radosława Winieckiego, z klasy 3a, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2011. Jest on laureatem tego konkursu. Radek uzyskał maksymalną liczbę punktów i jest jedynym uczniem naszego powiatu, który został laureatem. Oprócz Radka, w województwie wielkopolskim jest jeszcze tylko jeden uczeń klasy trzeciej, który uzyskał taki sam wynik.

To nie jest jedyny dobry wynik uzyskany przez uczniów naszej szkoły w konkursie Kangur 2011. Dwoje uczniów klasy 2c uzyskało wynik bardzo dobry. Są to: Katarzyna Konwińska oraz Wiktor Kufel.

Starsi uczniowie wykazali się w innym konkursie matematycznym. Dziewięcioro uczniów zakwalifikowało się do finału III edycji ligi matematycznej, a Joanna Romel, z klasy 6c, zajęła pierwsze miejsce w finale tej ligi.