WYCIECZKA DO MALBORKA

WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW DO MALBORKA

3 czerwca 2011r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: panią Hanną Konwińską, panią Moniką Miętkiewicz oraz panem Tomaszem Rożkiem pojechały na wycieczkę do pięknych zamków krzyżackich w Malborku i Gniewie.

Najpierw zwiedziliśmy zamek w Malborku. Nasza pani przewodnik opowiadała nam wiele bardzo ciekawych nowinek, o których nigdy nie słyszeliśmy. Byliśmy m.in. w sypialni i jadalni wielkiego mistrza krzyżackiego. Po obiedzie przejechaliśmy do równie pięknego Gniewu. Tam również oprowadzacz pokazał nam np. „Leśną Wystawę" i kaplicę. Dowiedzieliśmy się też, że powstają tam inscenizacje historyczne, na które przybywają ludzie z całego świata. Niestety, zwiedzanie minęło nam jak „pstryknięcie palcami" i musieliśmy odjeżdżać. Drogę powrotną urozmaicił na film pt. „Shrek Forever", śpiewanie piosenek oraz karaoke. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i wracając do domów, każdy miał uśmiech na twarzy :)

Hanna Konwińska