FESTYN RODZINNY

WSPÓLNE GRY I ZABAWY NA FESTYNIE RODZINNYM

9 czerwca  na terenie naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, który zostal zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zebranych sympatyków naszej placówki, powitała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Urszula Wierzbicka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołańczy Roman Bobrowski. Tradycyjnie nie zawiedli nas druhowie z OSP Gołańcz oraz motocykliści. Również oni odwiedzili nasz festyn.

W trakcie festynu odbywała się loteria. Cieszyła się ona wielką popularnością, już po godzinie prawie wszystkie fanty zostały wydane!

Zorganizowano kącik z herbatkami ziołowymi, słodki kącik z ciastem przygotowanym przez rodziców. Można było także posilić się kiełbaskami z grilla, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem.

Były gry i konkursy dla dzieci oraz dorosłych: konkursy plastyczne, piankowy tor przeszkód,  strzały do bramki unihokeja, gra ser szwajcarski, dmuchana zjeżdżalnia. Rodzice mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego i  BMI. A wszystko to przy występach chóru szkolnego oraz taneczno-wokalno-recytatorskich naszych uczniów między z klas: 3a, 5a, 5b i 7a.

W czasie festynu zostały wręczone nagrody za udział w różnych konkursach ekologiczno-przyrodniczych. Odbył się także jeden z takich konkursów -  konkurs na najciekawszy strój ze surowców wtórnych. A także dokonano pomiaru hałasu, który wytworzyły grupy uczniów oraz motocykliści.

Niezapomniane wrażenie zrobiła EKSPLOZJA KOLORÓW. Wydarzenie to nawiązuje do hinduistycznego święta radości i wiosny HOLI. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie jest wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. A my mieliśmy szanse poznać ten zwyczaj tutaj, na gołanieckiej ziemi.

Zebrane w czasie festynu pieniądze zostaną przekazane na wyposażenie świetlicy szkolnej.