DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

KONKURS JĘZYKOWY ORAZ KONKURS WIEDZY O KRAJACH AGLO- I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

20 czerwca odbył się 3 Dzień Języków Obcych. Możemy szczerze powiedzieć: Udało się! Jesteśmy bardzo zadowolone z zaangażowania wszystkich uczniów. Zmierzyli się z różnymi zadaniami, które tematycznie obejmowały szeroki zakres wiedzy i umiejętności językowych, a także kulturoznawczych. Najtrudniejsze chyba okazały się pytania, na które musieli odpowiedzieć w ciągu dosłownie kilku sekund. Dla liderów klas było to nie lada wyzwanie, by w całym tym zamieszaniu rozentuzjazmowanych kolegów wybrać poprawną odpowiedź. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej sekundy kolejnej konkurencji, czyli znanego już dla uczniów, Kahoot’a. Presją ponownie był czas. Quiz cieszy się dużą sympatią wśród uczniów, bowiem taka forma grywalizacji wywołuje w nich nie tylko duże pokłady adrenaliny, ale co najważniejsze zaangażowania. Dodać należy, że zwycięską klasą została  II c gimnazjum, II miejsce zdobyła 7a, a III miejsce zdobyła klasa  Vb szkoły podstawowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

D. Janowicz-Hermańska

M. Leszczyńska