PROJEKT KLASY II B

Projekt Legendy wielkopolskie

Klasa II b realizowała w bieżącym roku szkolnym projekt zainicjowany przez wychowawcę klasy "Poznajemy legendy wielkopolskie".

W ramach projektu dzieci czytały samodzielnie legendy związane z Wielkopolską (mając do wyboru wersję krótszą lub dłuższą), pojechały na dwie wycieczki: do Poznania i Szlakiem Piastowskim, wykonywały zadania związane z treścią legend. Efektem ich pracy była znajomość legend tj. "O diable Weneckim", "O rogalach świętomarcińskich", " Dobromił z Nakła", "O założeniu Poznania", "O poznańskich koziołkach", "O Skokach" i wiele innych. Pogłębiły znajomość historii najbliższej okolicy, odwiedziły ciekawe miejsca np. piramidę Łakińskiego w Wągrowcu, głaz narzutowy w Ofelii, Piastowice, Budziejewko itp. Wykonały rysunki , rebusy, krzyżówki związane z miejscem, którego dotyczyła legenda. Powstała nawet gra karciana: Herby miast oraz drewniane domino z herbami miast Wielkopolski. Prace uczniów dostępne są w sali 31.

Dziękuję wszystkim drugoklasistom i ich rodzicom za zaangażowanie w realizacji projektu.

Mam nadzieję, że był on okazją do dobrej nauki i zabawy.

Beata Maciejewska