FESTYN RODZINNY

WSPÓLNE GRY I ZABAWY NA FESTYNIE RODZINNYM

8 czerwca  na terenie naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, który zostal zorganizowany przez Radę Rodziców przy współudziale Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zebranych sympatyków naszej placówki, powitała sekretarz Miasta i Gminy Gołańcz Urszula Wierzbicka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołańczy Roman Bobrowski. W tym roku odwiedzili nas ponownie motocykliści, a po raz pierwszy kierowcy ze swoimi zabytkowymi samochodami.

Zorganizowano kącik z napojami, goframi, słodki kącik z ciastem przygotowanym przez rodziców. Można było także posilić się kiełbaskami z grilla, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem. A wszystko to przy występach chóru szkolnego oraz taneczno-wokalno-recytatorskich naszych uczniów.

Oprócz tego na terenie szkoły było malowanie na folii, zabawa na dmuchanym zamku, laser tag, piłka halowa w dmuchanych kulach.

Po raz drugi odbyła się EKSPLOZJA KOLORÓW. Wydarzenie to nawiązuje do hinduistycznego święta radości i wiosny HOLI. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie jest wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. A my mieliśmy szanse poznać ten zwyczaj tutaj, na gołanieckiej ziemi.