FINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 4-6 ORAZ KLAS SIÓDMYCH, ÓSMYCH ORAZ TRZECICH GIMNAZJUM

29 maja, w naszej szkole odbył się finał Ligi Matematycznej. W trzech etapach ligi klas 4-6 wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Do ścisłego finału zakwalifkowało się 6 uczniów ze szkół w Gołańczy i Panigrodza. W grupie uczniów starszych do ścisłego finału dotarło 11 uczniów.

Otwarcia konkusu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz pan Mieczysław Durski. Natomiast nagrody wręczał przewodnicząy Rady Miast i Gminy Gołańcz pan Karol Brzeziński. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza MiG Gołańcz.

W kategorii klas 4- 6 troje uczniów uzyskało taki sam najwyższy wynik i oni zajęli równorzędne pierwsze miejsce. Oto zwycięzczy:

Bartłomiej Mrozinski z kl.5a, Maja Marmurowicz z kl.5e i Maria Zmudzińska ze Szkoły Podstawowej w Panigrodzu.

W kategorii klas starszych zwycięzcą został Fabian Ślężak z kl.3a gimnazjum.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili: Hanna Kusz, Tomasz Rożek oraz Danuta Zaranek.