Jadwiga Malak

Jadwiga Malak

Patron sali nr 16

Mecenat sprawuje: Specjalistyczne Gospodarstwo Uprawy Grzybów E. i T. Pisarków

Data nadania imienia: 10 listopada 2011 r.

Urodziła się 22 czerwca 1937 r. w Mieścisku. Rodzicami jej byli Wacław i Leokadia, z domu Fertsch. Szkołę Podstawową ukończyła w miejscu urodzenia. Edukację kontynuowała w Liceum Pedagogicznym w Wągrowcu. W roku 1955 ukończyła szkołę średnią i otrzymała nakaz pracy w Szkole Podstawowej w Gołańczy jako nauczycielka. W roku 1957 wyszła za mąż. Była matką dwojga dzieci: Elżbiety i Andrzeja. W tym czasie uzupełniała swoje kwalifikacje zawodowe, między innymi: odbyła kurs śródroczny nauczania matematyki w klasach I-III, uzupełniła wiedzę z zakresu zagadnień pedagogiki, psychologii, filozofii i teorii rozwoju społeczeństwa, uzyskała dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego – kierunek filologia polska, 31 maja 1978 r. złożyła egzamin przed Państwową Komisją Egzaminów Kwalifikacyjnych dla Nauczycieli przy Instytucie Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych w Poznaniu i otrzymała dyplom Kwalifikacji Równoważnych Wyższym Studiom Zawodowym, uzyskała kwalifikacje naukowe i pedagogiczne do nauczania w zakresie nauczania początkowego, 30 czerwca 1983 r. ukończyła Studium Pedagogiczne w zakresie pedagogiki specjalnej. 26 października 1988 r. uzyskała pierwszy stopień specjalizacji zawodowej w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Od 1 września 1972 r. była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czerlinie, a od 1 września 1974 r. do 31 sierpnia 1980 r. kierownikiem Punktu Filialnego w Czerlinie Szkoły Podstawowej w Panigrodzu. Po reorganizacji sieci szkół ponownie pracowała w Szkole Podstawowej w Gołańczy. 31 grudnia 1990 r. przeszła na emeryturę, jednakże pracowała jeszcze do 2000 r. Za wybitne osiągnięcia i pracę społeczną otrzymała następujące odznaczenia i nagrody: wyróżnienie Centralnego Związku SOP i ZNP, Naczelnej Rady Spółdzielczej i Redakcji Głosu Nauczycielskiego, Złoty Krzyż Zasługi, Medal 40-lecia PRL, Odznakę Honorową za Zasługi w Rozwoju Województwa Pilskiego, Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania w Pile, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, liczne nagrody gminnego dyrektora szkół. Zmarła 24 października 2004 r.