Projekt "Bieg po zdrowie"

Udział klasy IVa w projekcie "Bieg po zdrowie"

W roku szkolnym 2019/2020 klasa IVa brała udział w projekcie „Bieg po zdrowie” –  projekcie antytytoniowej edukacji organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem tego przedsięwzięcia było przekazanie wiedzy i  uświadomienie uczniom oraz ich rodzicom, jak szkodliwe jest palenie papierosów.

Program adresowany był do uczniów klas IV i obejmował cykl 6 lekcji, na których uczniowie zapoznali się z materiałami, dowiedzieli się wielu cennych rzeczy na temat szkodliwości palenia, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dyskutując, wymieniając się spostrzeżeniami, pomysłami, przeprowadzając wywiady z osobami palącymi, robiąc plakaty informujące o szkodliwości palenia.

Podsumowanie programu odbyło się podczas spotkania on-line z rodzicami oraz uczniami na platformie TEAMS.

Katarzyna Wachowicz - Bielecka