DRUGOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W OSP GOŁAŃCZ

Klasa 2a oraz 2b udały się na spotkanie ze strażakami OSP Gołańcz. Uczniowie dowiedzieli  się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów, możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa.  Składamy ogromne podziękowania strażakom Panu Danielowi Chołodemu,  Łukaszowi Romel oraz Danielowi Kachelskiemu. Życzymy Wam dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

E.Górecka

D.Śramska