W Szkole Czarodziejów

W pewnym magicznym mieście, gdzie nauka była najważniejsza, była  placówka o nazwie Szkoła Czarodziejów. Uczono w niej nie tylko magii, ale także przyjaźni i współpracy.

Głównym bohaterem historii jest mały czarodziej o imieniu Janek.  Był on bardzo zdolnym uczniem, ale miał pewien problem: bał się wystąpień publicznych. Za każdym razem, gdy musiał coś powiedzieć przed cała klasą, jego serce zaczynało walić jak oszalałe.

Jednak Janek miał wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze go wspierali. Razem postanowili pomóc chłopcu przełamać lęk. Zorganizowali „wyzwanie mówienia”.  Co tydzień Janek musiał wygłaszać krótkie przemówienia przed swoimi kolegami.

Na początku był bardzo nerwowy, ale z każdym kolejnym wystąpieniem stawał się coraz bardziej pewny siebie. Jego przyjaciele go wspierali, dawali mu rady i chwalili za postępy. Janek odkrył, że wystąpienia publiczne wcale nie są takie straszne, jak mu się wydawało.

W końcu nadszedł dzień, w którym Janek miał wygłosić swoje najważniejsze przemówienie przed całym zgromadzeniem Szkoły Czarodziejów. Był bardzo podekscytowany, ale także pewny siebie. Kiedy wszedł na scenę, patrzył na swoich przyjaciół, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie i uśmiechali się do niego bardzo serdecznie.

Janek zaczął przemawiać, a jego słowa były pełne pasji i pewności siebie. Odtąd już nigdy nie bał się publicznych wystąpień.

Uczennica