DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI DNIA PATRONA SZKOŁY

30 kwietnia 2016r. obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA. Obchody rozpoczęła msza święta za Patrona oraz zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Po mszy, uczniowie klas IV-VI  wzięli udział w klasowych konkursach na temat życia Patrona. Następnie odbyły się spotkania uczniów z rodziną Patrona oraz z rodzinami powstańców wielkopolskich z okolic Gołańczy. W tym roku naszą szkołę odwiedzili wnukowie Patrona. Byli to: Anna Bidowaniec i  Janusz Bidowaniec.

Na zakończenie uroczystości, uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej na akademii. Zebranych gości, uczniów i nauczycieli powitała wicedyrektor Zespołu Szkół Bogna Olejniczak.

Podczas uroczystości przeprowadzono finał konkursu wiedzy o życiu naszego Patrona oraz zostały podane wyniki "Turnieju imieninowego" i konkursów ogłoszonych w związku z Dniem Patrona.

Zwycięzcy Turnieju Imieninowego:

klasy pierwsze: 1d,

klasy drugie: 2b,

klasy trzecie: 3b.

klasy czwarte: Portet Patrona

I miejsce Maria Kutka z kl.4a,

klasy piąte:  Szlakiem Patrona Szkoły

wyróżnienie  Wiktoria Buksakowska i Agnieszka Hak z kl.5a,

wyróżnienie Kacper Marciniak, Mateusz Puweł i Mikołaj Stangel z kl.5b,

klasy szóste:  Profil Patrona Szkoły

I miejsce Mateusz Romel z kl.6b i Dominika Woźniak z kl.6c,

II miejsce Julia Hajduk z kl.6b i Wiktoria Pałka z kl.6c,

III miejsce Dawid Borakiewicz z kl.6b i Zuzanna Pawelska z kl.6c.

Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Rodzina Patrona wręczyła ufundowany przez siebie puchar dla klasy 6b, która zwyciężyła w Ulicznym Biegu imienia Patrona Szkoły. Drugie miejsce zajęła klasa 5b, a trzecie klasa 6c.

Również rodzina Patrona ufundowała nagrodę dla zwycięzcy Szkolnego Konkursu Wiedzy  o Patronie. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Romaniak z kl.5a.

Akademię zakończyła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego, uczniów klasy 4-6, a których przygotowały panie: Katarzyna Wachowicz-Bielecka, Mirela Stachowiak  i Małgorzata Janus.

(W galerii znajdują się zdjęcia z uroczystości.)