SZKOLNA WYCIECZKA

DRUGOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W POZNANIU

Dnia 22 maja 2017 roku klasy: 2a, 2b, 2d wybrały się na wycieczkę do Poznania. Pogoda nam dopisała. Odwiedziliśmy wiele miejsc. Najpierw wybraliśmy się na Lotnisko Ławica, by obejrzeć przeprawę bagażową oraz obserwować lądujące i startujące samoloty.

O godzinie 12:00 udaliśmy się na Stary Rynek, by zobaczyć Poznańskie Koziołki. Był również czas wolny. Dzieci kupowały pamiątki oraz zdążyły zjeść smacznego loda.

Odwiedziliśmy również Rogalowe Muzeum, w którym każde chętne dziecko uczyło się piec rogale, a także poznawaliśmy gwarę wielkopolską. Na końcu warsztatów odbyła się była słodka degustacja.

Po całym dniu udaliśmy się na „małą” przekąskę do McDonalda. Dzień był pełen wrażeń. Dzieci wróciły z uśmiechem do domu, więc uważamy wycieczkę za baaardzo udaną.

D.Śramska

E.Janowiak