POWIATOWE KONKURSY O TEMATYCE ANTYNIKOTYNOWEJ

UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH

W dniu 30 maja 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Maciejewskiej uczestniczyła w konferencji podsumowującej działania podejmowane w ramach profilaktyki antytytoniowej w powiecie wągrowieckim.

Podczas uroczystości z udziałem starosty wągrowieckiego pana Tomasza Kranca,  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pana Pawła Gilewskiego oraz pani kierownik Sanepid w Wągrowcu B. Linetty wręczono nagrody uczestnikom konkursów o tematyce antytytoniowej, którzy przyjechali z miejscowości naszego powiatu tj. Rejowiec, Lechlin, Panigródz, Morakowo, Rąbczyn, Wągrowiec, Gołańcz, Żelice, Antoniewo, Jabłkowo, Wapno.

I tak, wśród wyróżnionych uczniów w konkursie: „Nie pal przy mnie, proszę” na tabliczkę na drzwi, znalazła się Zofia Jurasz z kl.3b (wych. p. B. Maciejewska), która odebrała nagrodę z rąk pana starosty T. Kranca.

Pozostali uczestnicy tego konkursu to: Julia Puweł z kl.3b (wych. B. Maciejewska) i Oskar Woźnicki z kl. 3d (wych. P. Borsiak).

W uroczystości, która odbyła się w sali Miejskiego Ośrodka Informacji Europejskiej w Wągrowcu brali też udział uczestnicy etapu powiatowego konkursu: „Znajdź właściwe rozwiązanie”: Klaudia Gawrysiak, Dominika Woźniak z kl.1c Gimnazjum im. dra P. Kowalika w Gołańczy oraz Dawid Nowak z kl. 1a naszego Gimnazjum.

Wszyscy otrzymali  gratulacje, nagrody, upominki i dyplomy.

Prowadząca spotkanie na zakończenie zaprezentowała film o skutkach uzależnienia od tytoniu oraz przypomniała o Światowym Dniu Bez Tytoniu, który obchodzony jest 31 maja.

Gratulujemy naszym uczniom kreatywności, którą musieli się wykazać i życzymy, aby działania profilaktyczne podejmowane przez  naszą szkołę skutkowały świadomością dotyczącą nie palenia tytoniu przez wszystkich.

Beata Maciejewska